Hakkımızda2018-11-08T12:09:33+00:00

Pelinsan Elektronik Sistemleri Ltd. Şti.

Firmamız 1991 yılında Ahmet Fuat BARK tarafından şahış firması olarak kurulmuş, gelişim göstererek 1994 yılında şirketleşme yolunda adımını atmıştır. Pelinsan Elektronik olarak yolculuğumuza çanak anten üretimi ve ortak dağıtım sistemleri kurulumları ile başladık. Sonrasında yerli TV/Radyo verici sistemleri üreterek ve yaklaşık 2500 yerleşim birimine kurulumlar yaparak Türkiye’de karasal televizyon ve radyo sinyal ağının yaygınlaşmasına katkı sağladık. Şu anda Ka Band anten sistemlerimizin yanında canlı yayın hizmetlerimiz, televizyon ve radyo ekipmanları satışları, stüdyo kurulumları ile televizyon sektörüne yenilikler getirmeye devam ediyoruz. Bununla birlikte LED alanında da projeler/çözümler geliştirmek ve 3D hologram ürünlerinin Türkiye’de yaygınlaşmasına öncülük etmek için çalışıyoruz.

Pelinsan Elektronik, elektronik endüstrisinde yıllardır kendi ürünlerini üretmenin yanında uzmanlaştığı ürünlerin satışını ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştiriyor. 7/24 hizmet anlayışı ile samimi ve dürüst çizgisini bozmayan, uygun fiyatlarla müşterilerine ihtiyaçları olan servisleri sağlarken, tecrübesi ve birikimi ile geleceğe umutla bakıyor ve her geçen gün müşteri portföyünü geliştiriyor.

Şirket profilimiz için lütfen tıklayınız!

Belgelerimiz

Çalışma Alanlarımız

CANLI YAYIN ÜRÜNLERİ

Canlı yayın konusunda gerek Ka Band uydu interneti, gerek 4.5G/3G mobil internet, gerek stüdyo/ofis interneti için en iyi ve en yeni teknolojiler ile çözümler sunmaktayız. Pelinsan Elektronik olarak PCOM markamız altında kendi geliştirdiğimiz KA BAND gps’li otomatik anten üretimi ve KA BAND canlı yayın araçları (DSNG Van) tasarımı yapmaktayız.  4.5G cihazları arasında en iyi H.265 sıkıştırma ve bonding teknolojilerine sahip Soliton ürünlerinin, aynı anda 3 farklı noktaya RTMP/RTSP yayın yapabilen Cerevo ürünlerinin ve son yayının uyduya gönderimi için kullanılan 7/24 çalışmaya uygun Türksat onaylı encoder Piko TV ürünlerinin bayiliklerini yapmaktayız.

TELEVİZYON ve RADYO EKİPMANLARI

Televizyon ve radyo yayıncılığındaki Blackmagic, Panasonic, Fujinon, JVC, Datavideo, Dynacore, Soliton gibi önemli markaların yenilikçi çözümler getiren ürünlerinin bayiliklerini yapmakta ve destek hizmeti sağlamaktayız.

PROJELERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Televizyon ve radyo stüdyo kurulum projeleri, web tv stüdyoları, canlı yayın prodüksiyonları, canlı yayın araç projeleri, canlı yayın cihazları kiralama hizmetleri, güvenlik sistemleri kurulumları, LED aydınlatma projeleri, 3D hologram ürün satış ve teknik destek hizmetleri başlıca hizmetlerimizden bazılarıdır.

PELİNSAN LED

Elektronik alanindaki 20 yili askin tecrubemizin onemli bir bolumu Pelinsan markasiyla Turkiye piyasasina sundugumuz LED urunlerimizden gelmektedir. Pelinsan Elektronik olarak ulkemize son teknoloji LED aydinlatma urunlerini sunmakta, sokak aydinlatmasi, LED projector, flex LED gibi farkli LED urunlerinin satisini gerceklestirmekteyiz. Ayrıca 3D Hologram LED ürünlerinin de Türkiye’de yaygınlaşmasına öncülük etmekteyiz.

Şirket Tarihçemiz

Haziran 1991

Şirketimiz kuruldu

Ocak 2001

Elektronik ürünler ve anten tamiratı yanında LED üretimine başladık

Ekim 2013

PCOM markamızla Ka Band anten üretimine başladık

Ağustos 2016

Gps’li Ka Band otomatik antenimizi piyasaya sürdük

Eylül 2017

Canlı yayın ürünlerinin ve broadcast ekipmanlarının bayiliğine başladık